Za co kochamy czapki z angory?
Mięciutkie i niesamowicie przytulne, czapki z angory, nie bez powodu skradły nasze serca. Za co tak bardzo je pokochałyśmy i co wyjątkowego ma w sobie ta odmiana wełny? Komu będą pasować i do czego nosić czapki z angory, by prezentować się z klasą i elegancją? No i oczywiście - jak dbać o czapki z angory, by posłużyły nam przez wiele sezonów? W poniższym tekście postaramy się odpowiedzieć na każde z tych pytań i rozwiać absolutnie wszystkie wątpliwości dotyczące uwielbianych przez kobiety czapek z angory. Do dzieła!
Angora - co to za materiał i skąd się bierze?
Angora jest odmianą wełny pozyskiwanej z królików angorskich zamieszkujących tereny Ankary. Zdarza się, że konsumenci mylą ją z moherem czy kaszmirem, które również charakteryzuje niebywała miękkość i delikatność. Jednak tkanina, jaką jest angora, to jedyny w swoim rodzaju materiał i kiedy tylko poznamy go osobiście, trudno pomylić go z czymkolwiek innym.
Cechy charakterystyczne angory - za co kochamy angorę?
Angorę charakteryzuje wspomniana już miękkość i delikatność. Tkanina ta jest bardzo puszysta i zapewnia jej użytkownikowi więcej ciepła niż tradycyjna, owcza wełna. To właśnie te cechy wyróżniają angorę na tle innych rodzajów tkanin i podnoszą jej ekskluzywność.
Angora powszechnie kojarzona jest z luksusem i klasą. Wszystko za sprawą sławnych na całym świecie projektantów, którzy sięgali po nią w swoich modowych propozycjach. Angora zyskała dzięki temu wysoki status i dołączyła do grona bardzo ekskluzywnych i drogich materiałów. Na całe szczęście, powoli i systematycznie po angorę zaczęli sięgać również inni producenci odzieży i tym samym, wprowadzono ją na półki popularnych sieciówek - również na ulice polskich miast - nie odejmując jej jednak ani klasy, ani elegancji.
Czapki z angory są dziś dostępne dla każdego miłośnika dobrego stylu, nadal pozostają jednak towarem luksusowym i kochanym przez miliony użytkowników ze względu na swoje właściwości. Wystarczy bowiem choć raz założyć czapkę z angory, by w pełni zrozumieć fenomen tej tkaniny.
Komu pasują czapki z angory i jak je nosić?
Chwalisz sobie styl i elegancję płynącą ze szlachetnych tkanin? Potrafisz docenić luksus i klasę, jaką zagwarantuje Ci czapka z angory? A może jesteś wielką miłośniczką miękkich i puszystych materiałów, które z troską Cię otulą gwarantując przyjemne ciepło? Uwielbiasz subtelnie wyróżniać się z tłumów i wybierasz oryginalne rozwiązania w swojej garderobie?
Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco wiedz, że to niezbity dowód na to, że pokochasz czapkę z angory. Pomimo swojej wyjątkowości i niepowtarzalności, czapki z angory pasują naprawdę ogromnej części kobiecej populacji. Wszystko za sprawą cech, które posiada angora i które mogą chwytać za serce zarówno szalone indywidualistki, jak i poważne bizneswoman.
Aby odpowiedzieć na pytanie, jak nosić czapki z angory, należy na samym początku zastanowić się, jaki styl jest nam najbliższy. Czapki z angory pozwalają na stworzenie zarówno pełnych elegancji i klasy, jesienno-zimowych stylizacji, jak i oryginalnych oraz niepowtarzalnych zestawów dla odważnych i pewnych siebie kobiet.
Czapki angorowe świetnie odnajdują się w towarzystwie klasycznych płaszczy, eleganckich jesionek, jak i puchowych kurtek. Pamiętajmy, że najważniejszą kwestią w komponowaniu zestawu z czapką z angory w roli głównej, jest to, by jej kolor i fason pasował do kształtu naszej twarzy i typu urody.
Marzysz o czapce z angory? Zwróć uwagę na tę jedną rzecz!
Marzysz o prawdziwej czapce z angory? W zupełności Cię rozumiemy, my również je uwielbiamy! Zanim jednak dokonasz zakupu, pamiętaj, by sprawdzić na metce skład Twojej czapki i upewnić się, czy rzeczywiście znajduje się w niej chociaż kilkadziesiąt procent prawdziwej angory. Niestety, podejrzanie niska cena czapki z angory może być pierwszym znakiem ostrzegawczym co do jej prawdziwości i autentyczności materiału, z którego została wykonana.
Jak dbać o czapki z angory, by służyły nam przez lata?
Angora jest wyjątkową tkaniną - to już ustaliliśmy ponad wszelką miarę. Fakt ten nasuwa jednak kolejne, bardzo ważne pytanie - jak więc dbać o czapki z angory, by posłużyły nam przez wiele sezonów, nie tracąc przy tym swoich właściwości? Podpowiadamy!
Jeśli planujesz pranie ubrań z angory, czy to czapek czy swetrów, na kilka dni wcześniej, zapakuj czapkę z angory w szczelnie zamkniętą, plastikową torebkę. Kiedy będziesz pewna, że angora jest odpowiednio zabezpieczona - włóż ją do zamrażarki. Tak, dobrze przeczytałaś, do zamrażarki Wszystko po to, by włoski na dzianinie zostały zahartowane przed praniem.
A jak powinno przebiegać wspomniane pranie? Po pierwsze, zapomnij o silnych detergentach - proszek czy kapsułki do prania są absolutnie zakazane. Najlepiej będzie, jeśli do prania czapek z angory użyjesz delikatnego szamponu. Musisz pilnować również temperatury wody, w której planujesz wyprać czapkę z angory - powinna ona być co najwyżej letnia. Po praniu, w trakcie ostatniego płukania, użyj soku z cytryny lub gliceryny. Myślisz, że to już koniec? W żadnym razie - czas na suszenie!
Z wypranej angory delikatnie wyciśnij wodę za pomocą ręcznika i ułóż ją na płaskiej powierzchni. Co jakiś czas powtarzaj czynność strzepywania z niej wody i pozwól jej nieśpiesznie wysychać. Kiedy się to stanie, możesz z wyczuciem i delikatnością rozczesać angorę szczotką - jednak bądź przy tym ostrożna.
Jak widzisz, angora jest wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju materiałem - pamiętaj więc, że zasługuje na troskę i uważność. Możesz być jednak pewna, że odwdzięczy Ci się za tą opiekę swoją niesamowitą miękkością, puszystością i delikatnością.
Powiązane posty
-
Kapelusz myśliwski dla miłośników łowiectwa i nie tylko
Opublikowany : 2021-01-14 16:08:05