Żałobne nakrycia głowy

Żałobne nakrycia głowy

Aktywne filtry

Żałobne nakrycia głowy

Żałobne nakrycia głowy podkreślają wagę ważnego wydarzenia, jakim jest ostatnie pożegnanie bliskiej osoby. Proste czarne kapelusze nie tylko są dodatkiem do stosownej stylizacji, lecz także chronią głowę przed przegrzaniem, a w chłodniejszych okresach – przed schłodzeniem. Pogrzeb niestety potrafi trwać długo – każdy z uczestników zasługuje na indywidualną modlitwę przy zmarłym. Dlatego żałobne nakrycia głowy mogą być praktycznym elementem ozdobnym, chroniącym głowę oraz zakrywającym zmęczenie, smutek i żal.

Proste i subtelne żałobne nakrycia głowy dostosowane do potrzeb

W naszym sklepie znajdują się proste żałobne nakrycia głowy, które wyróżniają się starannymi wykończeniami, dostosowanymi do powagi ceremonii. Wszyte pod spód potniki zapobiegają przegrzaniu głowy, a delikatny wełniany lub welurowy materiał jest prosty w utrzymaniu nakrycia w czystości. Dzięki temu ozdoba jest komfortowa w użytkowaniu i pozwala należycie oddać hołd zmarłemu. W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie produkty produkowane w Polsce, takie jak:

  • toczki z woalką,

  • kapelusze z woalką,

  • klasyczne berety z antenką,

  • tradycyjne okrągłe kapelusze z dużym lub małym rondem,

  • czarne opaski.

Wszystkie żałobne nakrycia głowy szyjemy w kolorze czarnym, który pasuje do każdej stylizacji. Jest to barwa najlepiej oddająca emocje odczuwane podczas żałoby, co zauważono już w starożytnej Grecji. Dlatego w dzisiejszych czasach stroje pogrzebowe również charakteryzują się ciemnymi kolorami – pozwala to uniknąć przykrych pytań o zmarłą osobę. Żałobne nakrycia głowy także pozwalają podkreślić odczuwany smutek i niewypowiedzianą prośbę o nieporuszanie trudnego tematu.

Żałobne nakrycia głowy na chłodniejsze dni

Jeśli szukasz żałobnego nakrycia głowy odpowiedniego na zimę lub późną jesień, wybierz te wykonane z wytrzymałego i ciepłego materiału. Do takich zaliczamy m.in. filc welurowy. Jego największymi zaletami są: odporność na odkształcenia, miękkość i połysk. Dlatego wykonujemy z niego kapelusze nie tylko z małymi rondami, lecz także dużymi, które nie opadają podczas noszenia. Doskonałym materiałem gwarantującym ciepło jest również bardzo szeroko wykorzystywana wełna. Właśnie z niej wytworzony jest nasz elegancki beret z woalem. Jest on nie tylko ciepły, lecz także uniwersalny – dopasowuje się zarówno do rozpuszczonych, jak i związanych włosów.

Żałobne nakrycia głowy na cieplejsze dni

Na cieplejsze dni w trakcie wiosny lub lata polecamy lekkie i delikatne toczki wykończone potnikiem. Dzięki nie mu głowa nie będzie się przegrzewać podczas upałów. Dodatkowo toczek z woalką ma wszytą gumkę, która gwarantuje nieprzesuwanie się nakrycia głowy. Jest to wyjątkowo komfortowe rozwiązanie dla osób preferujących eleganckie fryzury. Zabezpieczenie żałobnego nakrycia głowy pozwala na zachowanie upięcia włosów w nienaruszonym stanie. W naszej ofercie znajduje się również ręcznie wykonana opaska, która pasuje zarówno do reprezentacyjnego stroju żałobnego, jak i na inne okazje.

Darmowa dostawa

od 400zł

14 dni na zwrot

Czas doręczenia

1-5 dni robocze

Infolinia 502 366 245

czynna w godzinach otwarcia sklepu

ideative

Moje ulubione produkty

Nie dodałeś żadnego produktu do ulubionych

favorite_border 0