Fryzury pod czapkę

Opublikowany : 2020-02-04 - Kategorie : Inspiracje

„Musisz założyć czapkę!” - mawiały nasze drogie mamy, nie bez powodu. Mamy nadzieję, że do noszenia czapki żadnej z Was przekonywać nie trzeba. Na pewno wielokrotnie już słyszałyście, ileż to procent ciepła ucieka przez głowę :)

Dziś jednak nie o zaletach noszenia czapki, a o… fryzurach pod czapkę. Włosy w okresie jesienno-zimowym bywają bardzo problematycznym „dodatkiem”, więc postanowiliśmy Wam trochę pomóc w ich okiełznaniu.

Fryzura pod czapkę zależy od… czapki!

To, jaką fryzurę pod czapkę wybierzemy zależy w dużej mierze od jej fasonu. Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na inny fakt, mianowicie materiał z jakiego wykonana będzie nasza zimowa przyjaciółka - czapka. Nasze włosy zdecydowanie polubią się z materiałami naturalnymi i przepuszczającymi powietrze. Od tego zależeć będzie również nasza fryzura. Warto więc poświęcić chwilę na wybór odpowiedniej czapki.

Pomysły na fryzury pod czapkę

Włosy proste

Piękną fryzurą pod czapkę są po prostu… zdrowe, proste włosy. Jeśli na co dzień dbasz i pielęgnujesz odpowiednio swoje włosy, ich gładka tafla może stać się twoim wielkim atutem. Czasami najprostsze wyjścia okazują się tymi najlepszymi.

Ten pomysł na fryzurę pod czapkę sprawdzi się jednak przede wszystkim wtedy, kiedy jest to krótkie wyjście. W innym przypadku pozostawienie rozpuszczonych włosów na długi czas na zimnie będzie dla nich niszczące i odradzamy dokonywania tego typu zbrodni.

W tym momencie czujemy się również zobowiązani wspomnieć Ci o tym, byś zwróciła uwagę na swoje końcówki - w tego rodzaju fryzurze muszą być one obowiązkowo zadbane i ładnie przycięte. Nie ma mowy o rozdwojonych czy zniszczonych końcówkach! Mogą one bowiem zepsuć cały efekt. Całkowicie.

Włosy falowane lub kręcone

Kolejnym pomysłem na fryzurę pod czapkę mogą być pofalowane lub pokręcone włosy. Tutaj warto wspomnieć o tym, że jest to opcja nie tylko dla „Roszpunek”, ale również kobiet posiadających włosy średniej długości. Nawet kilka zakręconych, wystających spod czapki kosmyków doda stylizacji uroku i stylu.

Kucyk lub koczek

Jednym ze sprawdzonych sposobów na fryzurę pod czapkę jest znany nam wszystkim kucyk lub koczek. Warto jednak zwrócić uwagę na to na jakiej wysokości go umiejscowimy, aby dziwnie nie odstawał po nałożeniu czapki. Ciekawym pomysłem jest upięcie kucyka nisko przy uchu - tak by jego końce wychodziły spod czapki i okalały naszą twarz.

Jeśli jednak nie mamy tak długich włosów lub z jakiegoś powodu nie podoba nam się ten pomysł, możemy umiejscowić kucyka wysoko na czubku głowy i w całości schować pod czapkę. Plusem takiego rozwiązania jest ochrona włosów przed mrozem.

Warkocz

Świetną fryzurą pod czapkę jest spływający po jednym z ramion warkocz. Dodatkowo, mamy tutaj dość duże pole do popisu, bo rodzajów warkoczy jest przecież kilka i każda z właścicielek dłuższych włosów może coś dla siebie wybrać. Możemy również pobawić się stylem warkocza - czy będzie on dokładny i ścisły, czy może będzie sprawiał wrażenie „niedbałego” - to zależy tylko od twojego pomysłu na całość stylizacji. Warto w tym momencie wspomnieć również o innych plecionkach, takich jak np. wyglądający absolutnie spektakularnie warkocz typu kłos. Jeśli twoje włosy dość dobrze „trzymają” takie fryzury (oczywiście z dodatkiem wspomagaczy typu trwały lakier) to może być dla Ciebie świetny patent na fryzurę pod czapkę.

Uwolnij grzywkę!

Jeśli posiadasz grzywkę, spróbuj wypuścić ją spod czapki. Taki akcent czasami w zupełności wystarcza nawet wtedy, gdy reszta fryzury pozostaje ukryta pod nakryciem głowy.

Fryzury pod czapkę - co robić, kiedy zdejmujemy czapkę?

Zdaje się, że to jeden z najbardziej problematycznych momentów przy zdejmowaniu jesiennej bądź zimowej garderoby. Nic dziwnego - włosy pod czapką rządzą się własnymi prawami i często za nic nie chcą układać się tak jak powinny… Fryzura pod czapką ma tendencję do zmieniania się w miarę upływu czasu. Choć nałożymy czapkę na włosy ułożone i z pełną objętością, możemy po jej zdjęciu zastać… bardzo oklapniętą, elektryzującą się fryzurę. Nie można jednak rezygnować przez to z noszenia czapki. Śpieszymy ze wskazówkami, co zrobić, aby włosy po zdjęciu czapki również prezentowały się dobrze.

Rozpuszczenie związanych wcześniej włosów

Rozwiązaniem może być noszenie pod czapką włosów związanych - jak wspominaliśmy - np. w koczek, a po jej zdjęciu rozpuszczenie go i uzyskanie efektu pofalowanych, zmierzwionych włosów. Warto wspomnieć tutaj również o możliwości zebrania tylko części głosów na górze w kok, tak, aby po zdjęciu czapki i rozpuszczeniu koczka, dodać przede wszystkim objętości fryzurze.

Użycie suchego szamponu

Sposobem na utratę objętości włosów po zdjęciu czapki może być również użycie suchego szamponu. Trwa to zaledwie kilka minut, a daje świetne efekty. Należy jednak pamiętać, by nie nadużywać tej metody, może ona bowiem przesuszyć włosy. W niemal każdej drogerii z łatwością znaleźć można niewielkich rozmiarów suchy szampon w wersji mini, który bez trudu zmieści się w damskiej torebce.

Pielęgnacja oparta na odżywieniu włosów

Układanie fryzury pod czapkę może się zacząć… w twojej łazience. W okresie jesienno-zimowym stawiaj na bogate odżywianie włosów, które mogą być osłabione warunkami atmosferycznymi. Bardzo często kiepska jakość naszej fryzury po zdjęciu czapki bierze się z niewystarczającej ich pielęgnacji i odżywienia. Często to tam również należy szukać rozwiązania naszych czapkowo-włosowych problemów.

Użycie serum wygładzającego lub lakieru

Jeśli Twoim problemem po zdjęciu czapki są puszące się włosy, spróbuj używać serum wygładzającego. Serum zapobiegnie elektryzowaniu się włosów i zadba o ich zdrowe końce. Lakier nieco obciąży włosy, nie pozwalając im na „elektryczne pląsy”, jednak nie należy stosować go w nadmiarze, gdyż możemy uzyskać efekt oklapniętej, przylizanej fryzury. W przypadku rozpuszczonych włosów najlepszym rozwiązaniem będzie lakier w wersji turystycznej ukryty na dnie torebki. Wystarczy, że po zdjęciu czapki opuścisz włosy luźno w dół, użyjesz lakieru i delikatnie przeczeszesz kosmyki. Włosy będą puszyste, lecz bez elektryzującego efektu.

Stylizacja dopiero po zdjęciu czapki

Czasami dobrym wyjście z sytuacji może być układanie włosów dopiero po zdjęciu czapki. Jeśli noszona przez Ciebie zazwyczaj fryzura nie jest zbyt pracochłonna, a po nałożeniu czapki ulega zniszczeniu - spróbuj stylizować i układać włosy dopiero po zdjęciu czapki. Być może uda Ci się znaleźć tych kilka minut np. przed przystąpieniem do pracy. Twój komfort psychiczny jest bardzo ważny, więc weź to* pod uwagę!

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł choć trochę pomoże Ci w kwestii doboru fryzury pod czapkę. Rozumiemy, że noszenie czapki może zdawać się problematyczne, ale to tylko pozory. Pamiętaj, że nie chroniąc włosów przed zimnem możesz im naprawdę zaszkodzić. Mocne, zdrowe włosy prezentują się świetnie i pozwalają się łatwiej okiełznać, nawet tuż po zdjęciu wełnianej czapki.

*Aby mieć pewność, że nie spędzisz dnia pracy w czapce, koniecznie weź również niezbędne akcesoria i kosmetyki do włosów :D

Powiązane posty

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)

Darmowa dostawa

od 400zł

14 dni na zwrot

Czas doręczenia

1-5 dni robocze

Infolinia 502 366 245

czynna w godzinach otwarcia sklepu

ideative

Moje ulubione produkty

Nie dodałeś żadnego produktu do ulubionych

favorite_border 0