Ślubne nakrycia głowy - toczek czy fascynator?

Opublikowany : 2020-01-21 - Kategorie : Inspiracje

Przygotowania do ślubu to bardzo intensywny czas. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele decyzji będziemy musiały podjąć. Szybko okazuje się jednak, że choćby skompletowanie stylizacji panny młodej wiąże się z dziesiątkami mniejszych i większych drobiazgów. W kwestii każdego z nich musimy podjąć decyzję. Jedną z nich jest ślubne nakrycie głowy.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okaże się pomocny w tej kwestii. Dowiesz się z niego m.in. co różni toczek od fascynatora, jaka fryzura do nich pasuje i czym kierować się przy wyborze ślubnego nakrycia głowy. 

Jak wybrać ślubne nakrycie głowy?

Ślubne nakrycie głowy powinno być wybierane na końcu, gdy mamy już zaplanowaną pozostałą część naszej ślubnej stylizacji. Jak łatwo się domyślić, powinna to być również przemyślana decyzja. Odradzamy kupno ślubnego nakrycia głowy pod wpływem emocji, bo gdy opadną, możemy się rozczarować i zwyczajnie zmienić zdanie.

Warto wcześniej zapoznać się z tym, jakie ślubne nakrycia głowy są dostępne na rynku. Choć czasy welonów wcale nie dobiegają końca, możliwości i sposobów na ślubne nakrycie głowy jest dziś ogrom. Warto poznać dostępne opcje, by podjąć najlepszą dla siebie decyzję. W dzisiejszym artykule przedstawimy dwa ślubne dodatki - toczek i fascynator.

Ślubne nakrycia głowy - czym jest toczek a czym jest fascynator?

Nikomu nie trzeba przedstawiać welonu ślubnego, ale warto wspomnieć czym jest toczek i fascynator, które to coraz częściej goszczą na głowach panien młodych. Stają się one bowiem nietuzinkową alternatywą dla wspomnianego welonu.

Toczek jest bardzo ciekawym pomysłem na zwieńczenie ślubnej stylizacji. W Polsce wciąż wybierany rzadko, może stać się oryginalnym dodatkiem do stylizacji panny młodej. Toczek może mieć formę owalną, cylindryczną lub stożkową. Jego cechą charakterystyczną jest brak ronda lub jedynie mała wariacja na jego temat. Zazwyczaj noszony jest na bakier. Niektóre panny młode wybierają go w pakiecie z woalką. Może on być okazały lub całkiem minimalistyczny.

Fascynatory są z założenia bardziej ozdobnym nakryciem głowy niż toczki. Składać się może z piór, kwiatów, koronek czy perełek. Niektórzy porównują go do wyszukanego stroika i w rzeczy samej - tak możemy go traktować. Co za tym idzie, może on być rzeczywiście fascynujący i niespotykany.

Kiedy wybrać toczek ślubny?

Toczki pasują do długich, klasycznych sukni oraz eleganckich kostiumów. Jak już wspomniano, często świetnie wyglądają w towarzystwie woalki. Jeśli twoja suknia jest skromna i prosta, możesz bardziej zaszaleć z toczkiem, wybierając bardziej strojny i rozbudowany model.

Toczek z pewnością doda pannie młodej gracji, elegancji i szyku. Wiele zależy od usposobienia panny młodej i tego, jak poczuje się ona, gdy przymierzy toczek. Warto przejrzeć w Internecie przykładowe stylizacje ślubne uzupełnione o toczek. To najprostszy sposób by sprawdzić, czy w ogóle jest to rozwiązanie dla nas. Pamiętaj również o tym, że możesz wybrać bardziej klasyczny toczek lub wariację na jego temat. Możliwości jest wiele, a gdy podejmiesz decyzję o tym, że to właśnie toczek uzupełni twoją stylizację tego dnia, pozostaje jeszcze kwestia doboru modelu, który najlepiej wpasuje się w styl uroczystości. Zobacz toczki filcowe dostępne w sklepie hatfactory.pl

Fascynator ślubny – niezapomniana stylizacja

Fascynator będzie świetnym rozwiązaniem dla odważnej panny młodej. Może on być niewielkim szczegółem, który jednak przyciągnie wzrok wszystkich gości i zapadnie w pamięć. Oczywiście ważne, by pamiętać o umiarze i odpowiedniej równowadze w połączeniu z innymi elementami stylizacji. Nie znaczy to jednak, że powinnyśmy bać się piór czy okazałych kokard. Zwłaszcza, jeśli chciałybyśmy zawrzeć w naszej stylizacji ślubnej odrobinę szaleństwa. Może być to jedna z nielicznych okazji w życiu do założenia fascynatora!

Fascynator bardzo dobrze sprawdzi się np. w stylizacjach retro lub vintage. Ogromna różnorodność fascynatorów sprawia, że każda kobieta znajdzie ten najbardziej odpowiedni dla siebie.

Właśnie ze względu na swoją różnorodność, fascynator może świetnie podkreślić osobowość, usposobienie i styl panny młodej. To dodatek, który stanowi idealne zwieńczenie ślubnej kreacji.

Jaka fryzura pod ślubne nakrycie głowy?

Jak łatwo się domyślić, nie wszystkie fryzury ślubne będą pasować do toczka. Należy wybierać niskie upięcia, aby po dodaniu toczka nie wywołać efektu przeciążenia czy chaosu na głowie. Ślubne nakrycie głowy, jakim jest toczek będzie bardzo dobrze prezentowało się również na krótkich włosach. Ciekawym rozwiązaniem będą także włosy rozpuszczone lub tylko delikatnie upięte.

Do fascynatorów pasują klasyczne, gładkie koki. To także sposób na to, by zapobiec „bałaganowi” na głowie, który może powstać podczas zabawy i tańców na weselnym parkiecie. Dobrym rozwiązaniem może być także skromne upięcie lub krótkie geometryczne cięcie. Trzeba uważać na wymyślne fryzury ślubne, które mogą optycznie powiększyć głowę i zepsuć cały efekt. Jak już wspomnieliśmy, fascynator jest z natury bardzo ozdobny. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na rozbudowaną i ozdobną wersję czy toczka, czy fascynatora, zalecamy rozwagę w doborze ślubnej fryzury.

Czasami zapominamy, że bardzo ważne jest przede wszystkim to, co podoba się… nam. To panna młoda ma czuć się w dniu swojego ślubu swobodnie i wyjątkowo. To ona powinna również podjąć ostateczną decyzję. W najważniejszym dla siebie dniu podkreśl swoją wyjątkowość. Bądź sobą stawiając na własny styl, z którym będziesz się czuć po prostu dobrze. A przy okazji… wszystkiego dobrego na nowej drodze życia :)

Powiązane posty

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)

Darmowa dostawa

od 400zł

14 dni na zwrot

Czas doręczenia

1-5 dni robocze

Infolinia 502 366 245

czynna w godzinach otwarcia sklepu

ideative

Moje ulubione produkty

Nie dodałeś żadnego produktu do ulubionych

favorite_border 0