Jaki kapelusz wybrać na wiosnę?

Opublikowany : 2023-04-13 - Kategorie : Inspiracje

Kapelusz to doskonały dodatek, który natychmiastowo przyciąga uwagę drugiej osoby. Można go nosić niezależnie od pory roku. Płeć również nie odgrywa większego znaczenia – dobrze dobrany kapelusz może uatrakcyjnić wygląd zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Jaki kapelusz wybrać na wiosnę? Czym kierować się przy doborze kapelusza damskiego i męskiego? Podpowiadamy!

Jak dobrać kapelusz na wiosnę? Kształt i rozmiar twarzy

Prawidłowo dobrane kapelusze na wiosnę to gwarancja uroku i niebanalnego wyglądu. Liczy się nie tylko rozmiar, ale i kształt nakrycia głowy. Aby ustalić, jaki kapelusz najlepiej sprawdzi się na Twojej głowie, musisz wykonać kilka działań. Na początku zmierz obwód głowy, a następnie ustal, jaki masz kształt twarzy (okrągła, trójkątna, prostokątna, owalna, kwadratowa).

Jak zabrać się za pierwszą czynność? Najlepszym sposobem będzie wykorzystanie miary krawieckiej, ewentualnie kawałka sznurka, który później będzie przekładany na linijkę. Mierz w odległości około 1 cm nad brwiami, zachowując optymalny luz (nie można ani za mocno ściskać głowy, ani miarka nie może być zbyt luźna). Znajomość kształtu twarzy pomoże w doborze odpowiedniego fasonu kapelusza – podczas analizy określ najszerszy punkt twarzy oraz zarys szczęki.

Do twarzy okrągłej i kwadratowej pasują te kapelusze, które wysmuklą ją i optycznie wydłużą. Zaleca się modele z wyższą główką i rondem średniej wielkości. Twarz owalna i prostokątna dobrze prezentuje się z niewysokimi kapeluszami, z szerszym rondem. Istnieje ważna zasada, której warto się trzymać w każdym wypadku – rondo kapelusza powinno być zawsze szersze od twarzy, co optycznie ją zmniejsza.

Zastanawiasz się, jak dobrać kapelusz męski? Zasady są identyczne – zwracaj uwagę na wymiary i kształt twarzy, a także karnację i… wzrost. Jak się okazuje, wysocy i postawni mężczyźni powinni wybierać kapelusze z szerokimi rondami (powyżej 6 cm). Niscy panowie o drobnej posturze natomiast będą wyglądać gustownie w węższych kapeluszach (rondo do 5-6 cm).