Kapeluszowa moda w kolorach 2021 roku

Opublikowany : 2021-02-01 - Kategorie : Inspiracje

Jakiego koloru kapelusz kupić w 2021 roku, aby być na topie? Jakie barwy będą królować na ulicach, wybiegach znanych projektantów, w naszych mieszkaniach, reklamach czy na paznokciach? Na punkcie jakich kolorów po prostu zwariujemy w nowym roku? My już to wiemy!

Jak wybiera się Kolor Roku i kto o tym decyduje?

Pantone Color Institute jest odpowiedzialny za system identyfikacji kolorów. Wspomniany instytut pod koniec roku zawsze wybiera kolor, który wyznacza trendy m.in. dla komunikacji wizualnej marek, agencji reklamowych i projektantów na kolejne 12 miesięcy. Oczywiście, z Koloru Roku korzystamy tak naprawdę wszyscy. Dzięki Pantone wiemy, jakiego koloru dodatków do stylizacji warto szukać, by być trendy - np. na jaką barwę postawić, wybierając nakrycie głowy, buty czy torebkę. Jak przebiega coroczny wybór Koloru Roku i kto właściwie o tym decyduje?
Specjalnie do tego zadania powołani eksperci obserwują, badają i typują kolory, które w najbliższej przyszłości staną się szczególnie na topie - zazwyczaj wybierają jeden z nich. Zazwyczaj, bo w 2021 roku zdecydowano, że kolorów będzie dwa. Zdarzyło się to już w 2016 roku.
Czy jednak eksperci Pantone wróżą z fusów, leją wosk przez klucz lub czynią inne, równie zwariowane rzeczy, by wniknąć w umysły konsumentów i przewidzieć przyszłość? Absolutnie nie. Są to jednak specjaliści od analizy trendów kolorystycznych i potrafią na podstawie przesłanek, które wyszukują w świecie wokół, prognozować nawet na kilka lat do przodu barwy, które wkrótce zdobędą nasze serca.

Jakie kolory będą modne w 2021 roku?

Pantone w grudniu 2020 roku zaprezentował Kolory Roku na kolejny - przez wielu z nas bardzo wyczekiwany - 2021 rok. Okazały się nimi jasna szarość 17-5104 Ultimate Gray i kolor żółty 13-0647 Illuminating.
Jak skomentował sam Instytut, połączenie obydwu tych kolorów ma stanowić pocieszenie dla całego świata, który dotknęła pandemia i wszystkie jej konsekwencje. Ze względu na nastroje społeczne, trudną sytuację milionów ludzi na całym świecie oraz nieopuszczające nas obawy dotyczące bliższej i dalszej przyszłości, Pantone wytypował kolory o szczególnym znaczeniu. Mamy wrażenie, że ich emocjonalne oddziaływanie było równie istotne, co reszta branych pod uwagę przesłanek.

Co symbolizują kolory roku 2021?

Jasna szarość, którą wybrał Instytut to siła, moc, spokój i trwałość. Kolor ten może przywodzić nam na myśl skały, które charakteryzuje właśnie niezłomność, trwałość i upór. Pantone trafił więc bardzo celnie w nasze bolączki i przemówił do pragnień - zdecydowanie potrzebujemy właśnie siły i niezłomności po wszystkim tym, co wydarzyło się w roku 2020.
Natomiast wybrany przez ekspertów kolor żółty wabi nas swoją energią, pozytywnym nastrojem, elektryzującą intensywnością i radością. Wesoły żółty równoważny jest z nadzieją, którą wszyscy powinniśmy w sobie pielęgnować. Zwłaszcza obecnie.
Ten pozornie niezrozumiały duet w rzeczywistości jest starannie przemyślany i naprawdę bardzo trafny. Gdy podsumujemy ten wybór okaże się, że Kolorem Roku 2021 jest energiczna i pełna zapału nadzieja oraz wytrwała i cicha siła, moc oraz trwałość. Chyba przyznacie, że eksperci spisali się w tym roku na medal? Mamy nadzieję, że kolory choć odrobinę zaczarują naszą odmienioną rzeczywistość.

Jakiego koloru kapelusze wybierać w 2021 roku?

Kiedy znamy już Kolory Roku wytypowane przez Pantone, łatwo się domyślać, że w 2021 roku na topie będą kapelusze w kolorach szarości i żółtego. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na kapelusz w kolorze szarym, mamy tak naprawdę jeszcze spore, kolorystyczne pole do popisu w innych elementach naszej stylizacji. Zawdzięczamy to przede wszystkim ogromnej uniwersalności i neutralności tego koloru, ponieważ wygląda on świetnie w towarzystwie wielu różnych barw. Szary ponadto dodaje elegancji i klasy, jest kolorem bezpiecznym i spokojnym.
Odrobinę inaczej sprawa ma się z kolorem żółtym. Znamy już jego charakterystykę, sposób oddziaływania na nasze emocje czy symboliczne znaczenie. Kapelusze w tym kolorze mogą grać pierwsze skrzypce w naszej stylizacji, z pewnością bowiem zwrócą na siebie uwagę. Oczywiście, nie oznacza to, że są ekstrawaganckie - w żadnym razie. Żółty kapelusz po prostu ożywi Twój zestaw i doda Ci pozytywnej energii, nastroi Cię odpowiednio do walki ze wszystkimi przeciwnościami losu.
Podsumowując, w 2021 roku możesz skusić się na szary lub żółty bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia - w końcu to aż nie wypada, by nie posiadać żadnego nakrycia głowy w kolorze wytypowanym przez Instytut Pantone! Może znajdziesz w Hatfactory kapelusz Twoich marzeń?

Pomysły na modne stylizacje w kolorach 2021 roku i nasze bestsellery

Przestawiamy Ci poniżej nasze bestsellery w żółtych i szarych kolorach - być może Ty również się w nich zakochasz.

Kapelusz damski Fedora Welur Tiffany - to szary, damski kapelusz typu fedora z dużym rondem. Wykonany jest z włosa króliczego i zdobi go rypsowa wstążka. Przyjemny w dotyku i wysokogatunkowy filc sprawia, że noszenie kapelusza jest przyjemnością. Piękny, jasny odcień szarego gwarantuje, że kapelusz kolorystycznie będzie można dopasować do naprawdę wielu różnych stylizacji.

Kapelusz damski Fedora Welur Miranda - welurowy, klasyczny, damski kapelusz w odcieniach żółtego świetnie wpasuje się w Kolor Roku i będzie na co dzień rozświetlał Twoją stylizację. Z pewnością klasyczny fason fedory dopasujesz do wielu różnych modeli płaszczy. Świetnym wyborem może być w tym przypadku np. szary, klasyczny model płaszcza.

Kapelusz damski Pharell - Kolejny, ciekawy egzemplarz w kolorach 2021 roku. Jest wysoki i oryginalny, inspirowany stylem Pharella Williamsa - amerykańskiego piosenkarza i producenta muzycznego. Wykonany jest w 100% z filcu wełnianego. Zwraca na siebie uwagę i pozwala skomponować nietuzinkową stylizację. Jednocześnie neutralny, szary kolor kapelusza pozwala dopasować go kolorystycznie do wielu innych elementów stylizacji.

Kapelusz damski Fedora Monterey - Kapelusz damski typu fedora w pięknym pastelowym odcieniu szarości. Jest wykończony bawełnianym potnikiem. Z pewnością zagra pierwsze skrzypce, jeśli zdecydujesz się wykorzystać go w zestawie. Trudno przejść obok niego obojętnie.

Bez względu na to, na jaki kapelusz się zdecydujesz - czy żółty, czy szary - pamiętaj, że Kolory Roku Pantone mają Cię przede wszystkim inspirować, mamy więc nadzieję, że tak też się stało.

Powiązane posty

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)

Darmowa dostawa

od 400zł

14 dni na zwrot

Czas doręczenia

1-5 dni robocze

Infolinia 502 366 245

czynna w godzinach otwarcia sklepu

ideative

Moje ulubione produkty

Nie dodałeś żadnego produktu do ulubionych

favorite_border 0