Jak przechowywać swoje kapelusze?

Opublikowany : 2020-06-02 - Kategorie : Inspiracje

Zakup kapelusza to często inwestycja na lata, szczególnie jeśli kupujemy go z dobrego i sprawdzonego źródła. Ważne jest, aby również odpowiednio dbać o swój kapelusz, a co za tym idzie przechowywać go w odpowiedni sposób. Poniżej prezentujemy proste, efektywne i sprawdzone sposoby na przechowywanie kapeluszy, dzięki którym Twój kapelusz pozostanie w dobrej kondycji przez wiele lat!

Haczyk na ścianie – powieś swój kapelusz!

A gdyby tak powiesić kapelusze na ścianie? Jeśli zależy Ci na oszczędności miejsca oraz łatwym dostępie, to montaż haczyków może okazać się dobrym pomysłem. Szczególnie powinieneś rozważyć ten pomysł, jeśli Twoja kolekcja kapeluszy jest pokaźnych rozmiarów. Wiszące na ścianie nakrycia głowy mogą stanowić również wspaniały element wystroju Twojego wnętrza.

O czym jednak powinieneś pamiętać wybierając miejsce na ścianie dla swoich kapeluszy? Przede wszystkim, haczyki i wieszaki powinny być zamontowane z dala od bezpośredniego światła słonecznego, gdyż zbyt długa ekspozycja może spowodować blaknięcie kapelusza. Rozwiązanie to ma również wadę w postaci możliwej deformacji kapeluszy, szczególnie tych z większym rondem, dlatego ten sposób najlepiej sprawdzi się w przypadku miękkich czapek, kaszkietów, beretów, czy mniejszych kapeluszy. Jeśli jednak zdecydujesz się na zastosowanie tej metody, wybieraj haczyki bez ostrych i spiczastych końców, gdyż te mogą łatwo zniszczyć kształt kapelusza, a w szczególności jego główkę. Najlepiej gdy haczyk zakończony będzie szeroką i wygiętą końcówką, dzięki czemu nacisk na główkę lepiej się rozłoży.

Organizery i pojemniki – sprawdź co masz pod ręką

Kapelusze lubią ciemność, dlatego gdy nie są w użytku, możesz im znaleźć miejsce w szafie czy pod łóżkiem. Pamiętaj jednak, że kapelusze pozostawione bez opakowania mogą szybko zostać przykryte warstwą kurzu. Dlatego jeśli nie masz jeszcze specjalnego pudełka na kapelusze, możesz pokombinować z pojemnikami, które znajdziesz w swoim domu.

Przechowywanie kapeluszy w szafie będzie doskonałym pomysłem, ale tylko jeśli posiadasz w niej wystarczająco dużo miejsca, a kapelusze nie zostaną wepchnięte w ścianę, co poskutkuję ich deformacją. Odpowiednia ilość miejsca jest szczególnie ważna dla kapeluszy z większym rondem. Jeśli posiadasz bardziej miękkie nakrycia głowy typu czapki, berety, czy kaszkiety, dobrym pomysłem będzie organizacja ich w szufladzie lub w specjalnym organizerze pod łóżkiem.

Pudełko na kapelusz – przechowuj swój kapelusz w pudełku!

Najbardziej sprawdzonym sposobem jest przechowywanie kapelusza w dedykowanym pudle. Odpowiednie pudełko na kapelusze chroni je przed uszkodzeniami, zanieczyszczeniem oraz kurzem. Typowe pudło na kapelusz jest głębokie i ma okrągły kształt. Może być wykonane z różnych materiałów, jednak najczęściej spotykany pudełka wykonane są z grubego kartonu, skórzane lub metalowe. Ważnym elementem pudła na kapelusze jest również linka lub sznurek, który umożliwi jego łatwy transport.

Pudełka na kapelusze zostały spopularyzowane w XIX wieku, kiedy to ogromną popularnością cieszyły się same kapelusze i w związku z czym zaczęto wytwarzać produkty i akcesoria, dzięki którym można było w lepszy i łatwiejszy sposób dbać i pielęgnować swoje nakrycia głowy. Pudła projektowano z myślą o różnorodnym ich zastosowaniu. Niektóre miały służyć w podróży, inne miały pomieścić jak największą ilość kapeluszy, a jeszcze inne były idealnie szyte na miarę wysokich cylindrów.

Jak widać, jest to sposób na przechowywanie kapeluszy, który praktykowany jest od dawna, natomiast znalezienie dobrej jakości pudła w rozsądnej cenie w dzisiejszych czasach nie należy do najłatwiejszych zadań. Jako manufaktura kapeluszy, otrzymywaliśmy bardzo dużo zapytań o dostępność takich pudełek i w końcu możemy z dumą powiedzieć: SĄ DOSTĘPNE! Chcieliśmy, aby nasze pudła były w miarę możliwości jak najbardziej uniwersalne, dlatego jedno pudełko zwykle zmieści dwa duże kapelusze (wysokość pudełka to 17cm), ale idealnie nada się również jako pudełko na prezent. Pudło ma średnicę 40cm, dzięki czemu pomieści kapelusze z bardzo szerokimi rondami. Nasze pudła są trwałe, wykonane z mocnego i grubego kartonu, wykończone eleganckim sznurkiem oraz oznakowane złotym logo kapelusza. Pudełka dostępne są w dwóch kolorach: klasyczna czerń oraz stylowe bordo.
Pudełko zakupisz w naszym sklepie internetowym lub stacjonarnie w Galerii Saska Kępa ul. Zwycięzców 28 lok. 8 w Warszawie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)

Darmowa dostawa

od 300zł

14 dni na zwrot

Czas doręczenia

1-5 dni robocze

Infolinia 501 010 193

czynna pn-pt w godzinach 10-18

ideative

Moje ulubione produkty

Nie dodałeś żadnego produktu do ulubionych

favorite_border 0